Цемент не є існуючим природним матеріалом. Його правильне виготовлення займає багато часу. Виробництво цементу — це процес енергоємний і дорогий, проте результат того вартий – на виході виходить один з найбільш популярних і потрібних будівельних матеріалів, він використовується і самостійно, і в якості необхідного компонента для інших матеріалів (бетону або залізобетону).

Цементний завод, як правило, розташований відразу ж на тому місці, де видобувають сировинні матеріали для виробництва самого цементу. До складу цементу входить клінкер і різні добавки, які надають певні властивості: гідрофобність, морозостійкість, стійкість до впливу морської солоної води, швидке затвердіння та багато іншого.

Склад цементу, відсоткове співвідношення добавок і частин визначають його різновид

На наших заводах, які протягом довгих років зберігають лідерство, виробництво цементу відбувається на високому рівні. Наприклад, є такі відомі цементні заводи, як Здолбунівський, Подільський та Івано-франківський. Завдяки ним наш цемент славиться своєю якістю.

Вежа для зберігання цементу
Вежа для зберігання цементу

Ступені виробництва цементу

 • 1
  Клінкер
  Клінкер

  Отримання клінкеру, а також — доведення клінкеру до необхідного порошкоподібного стану з додаванням гіпсу або інших добавок, від чого і залежить склад цементу.

  Перший етап у виготовленні цементу - найдорожчий, саме на нього припадає 70% від собівартості цементу.

 • 2

  Друга стадія складається з декількох етапів: повне дрібнення клінкеру, сушка всіх мінеральних добавок, подрібнення гіпсового каменю, помел клінкера разом з гіпсом та мінеральними, активними добавками.

  Подрібнений клінкер з додавками
  Подрібнений
  клінкер з додавками